Czas kiedy praktycznie w każdym domu znajduję się komputer czy konsola do gier sprawił, że coraz mniej czasu spędzamy na zabawie z naszymi dziećmi. Normalna sprawa, że każdy rodzić dysponuje inną porcją czasu jaki może poświęcić swoim pociechom, aczkolwiek warto zadbać, by było go jak najwięcej. Nie ma nic lepszego niż czas spędzony ze swoją rodzinom.

Gra i zabawa

                Czas spędzony na wspólnej zabawie, to idealna okazja, aby wpleść elementy edukacyjne i wspomagające rozwój naszych pociech. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju gier planszowych, które pomogą w implementacji tych zabiegów w codziennych zabawach dzieci. Gry towarzyskie, gry karciane, strategiczne, do wyboru do koloru. Każda z nich może posłużyć do zabawy i edukacji jednocześnie. Od nas, czyli rodziców zależy tylko co wybierzemy i czym spróbujemy „zarazić” nasze pociechy.

Rozwój i ruch

                Oprócz gier planszowych, można zadbać również o aktywność fizyczną naszych maluchów, poprzez organizacje różnego rodzaju gier zręcznościowych na dworze. Stare poczciwe podchody, mogą posłużyć zarówno jako gra zręcznościowa oraz gra logiczna, wymuszająca na naszych dzieciach myślenie podczas zabawy, a także zapewniając im solidną dawkę ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Warto jednak przy tym wszystkim zachować umiar. Należy pamiętać, że przede wszystkim ma to być frajda dla dzieci i przy okazji organizowania gier dla całej rodziny skupić się w pierwszej kolejności na zabawie, a dopiero potem na edukacji i rozwoju.