Początek historii LEGO opiera się na modelach klocków, które w żaden sposób nie były przeznaczone dla dziewczynek. Były to przede wszystkim uniwersalne klocki, które mogli układać wszyscy. Z biegiem czasu trendy zaczęły się zmieniać, a i ewolucja LEGO przebiegała na tyle szybko, by dziś produkować klocki niemal dla każdego. Również dziewczynki doczekały się serii tylko dla siebie. Klocki LEGO Friends to najsłodsze modele klocków, jakie kiedykolwiek powstały. Cały świat LEGO Friends przepełniony jest kolorem różowym i składa się z elementów, które spodobają się dziewczynkom, jak nikomu innemu. Skoro najmłodsze dziewczynki mają swoje ulubione zabawki do składania, zobaczmy, które modele wybierają najchętniej. Dlaczego akurat LEGO dla dziewczynek są w ich pokojach numerem 1 jeśli chodzi o zabawki?

Lego Friends – najciekawsze modele

Od najmniejszych zestawów, bo te ogromne, posiadające całe miasta. LEGO Friends jest już kategorią klocków, która na dobre wkroczyła do świata zabawek. Motywem przewodnim, jak sama nazwa wskazuje, są przyjaciele. A skoro przyjaciele, to dobra zabawa i wakacyjny klimat. Modele klocków LEGO z serii dla dziewczynek opierają się na dziecięcych wyprawach w nieznany świat. Pokazują także miejsca, które na pozór są dla nich niedostępne. To dzięki nim stworzą całe miasto LEGO Heartlake, które składa się ze szkoły pełnej przyjaciół, parkowej kawiarni oraz kina z najlepszymi premierami filmowymi, na które postaci LEGO czekają od miesięcy. Świat LEGO Friends jest pełny dobrej energii, którą należy obdarować Wasze dzieci. Dobra energia udzieli się nie tylko im, ale również samym rodzicom. W końcu zadowolone dzieci, to spokojni rodzice.

Seria LEGO Friends poza elementami miasteczka Heartlake jest pełna innych, mniejszych zestawów, które także mogą wejść w skład miasteczka stworzonego przez dzieci na całym świecie. Dziewczynki będą mogły poczuć się jak królewny, budując własną karocę. Kiedy będą chciały zrobić wypad z przyjaciółką do najlepszego butiku LEGO, taka możliwość również się pojawi. Domek na plaży czy może na drzewie? Takie wybór również istnieje. Z tą serią po prostu nie da się nudzić. LEGO Friends czeka na nowe właścicielka w najlepszych sklepach z zabawkami.