W ostatnim artykule poruszyliśmy temat domków dla lalek. Tym razem zajęliśmy się pojazdem, który mógłby być następcą pierwszych rowerków dla dziewczynek. Hulajnoga dla dziewczynek może urozmaicić poruszanie się naszych najmłodszych pociech i sprawić, że dziewczynki dużo chętniej będą zażywać świeżego powietrza. W sklepach internetowych możemy znaleźć wiele rodzajów hulajnóg – od tych tradycyjnych, przez trójkołowe, aż po elektryczne. Odradzamy jednak ostatni z rodzajów i radzimy, by skupić się na tradycyjnych odmianach. Jakie jednak wybrać, by dziewczynka była w stu procentach zadowolona? Czy w ofertach znajdują się hulajnogi z motywami ulubionych bohaterów z seriali animowanych? Spieszymy z odpowiedziami!

Hulajnoga dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Odkąd w Polsce zakazano jazdy hulajnogami elektrycznymi dzieciom w wieku do 9. lat, rodzice kupując dla nich różnego rodzaju pojazdy, muszą skupić się na hulajnogach o tradycyjnym przeznaczeniu. Z biznesowego punktu widzenia jest to ratunek dla producentów. Tworzą oni hulajnogi trójkołowe oraz wszystkie te, które nie są dodatkowo zasilane. Z punktu widzenia rodziców, jest to ratunek również dla nich. Mają większą pewność, że przy zachowaniu pewnych standardów, podczas używania tradycyjnych hulajnóg nie stanie się żadna krzywda ich dzieciom.

Jaka więc powinna być hulajnoga dla dziewczynki? Kluczową kwestią od zawsze jest wzrost naszego dziecka. Hulajnoga dopasowana dla naszej pociechy musi być o odpowiednim rozmiarze, by zapewnić komfort jazdy. Zbyt mały pojazd może prowadzić do schorzeń kręgosłupa, a zbyt duża uniemożliwić w znacznym stopniu jazdę ze względu na dyskomfort naszego dziecka. Hulajnoga dla dziewczynki powinna również dobrze wyglądać. Najlepiej, gdy jej motyw opiera się na ulubionej postaci z bajki. Uniwersalnym motywem, który z pewnością spodoba się każdej dziewczynce jest hulajnoga trójkołowa Kraina Lodu. W sklepach internetowych możemy znaleźć również wiele innych motywów, dzięki którym nasze dzieci spędzą znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu. To właśnie tym argumentem powinniśmy kierować się podczas zakupu hulajnogi. Wzmożony ruch na dworze naszych dzieci może prowadzić tylko do dobrych zachowań oraz wzrostu kultury fizycznej, która jest tak ważna podczas rozwoju dziecka.