W dzisiejszych czasach nasze dzieci sporo czasu spędzają przed komputerem. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, komputer i różnego rodzaju gry komputerowe dla dzieci mogą z powodzeniem edukować i rozwijać nasze pociechy. Należy jednak filtrować aktywności naszych dzieci, zwłaszcza w sieci.

Zabawa dla całej rodziny

                Istnieje jednak prostszy sposób na zapanowaniem nad tym jak nasze dziecko spędza wolny czas, otóż wystarczy bawić się razem z nim. Dopóki nie nasza obecność będzie mile widziana, bowiem taki czas też przyjdzie. W tym czasie można zadbać o organizację gier towarzyskich dla całej rodziny. Opcji jest całe mnóstwo mogą to być gry karciane, gry planszowe (od ekonomicznych lub przygodowych po gry strategiczne), czy różnego rodzaju gry logiczne i edukacyjne, które w znacznym stopniu mogą wspomóc rozwój naszego dziecka i poszerzyć jego, a także nasze horyzonty.

Wszystko z umiarem

                Jednak w całej idei edukowania naszych pociech poprzez różne gry, należy pamiętać, że przede wszystkim ma to być zabawa, a dopiero w drugiej kolejności nauka. Dziecko ma być dzieckiem i swoje najmłodsze lata spędzić na beztroskiej zabawie. Oczywiście odpowiednio dawkowana doza nauki będzie tylko zaletą, ale bez przesady. Jak widać opcji jest naprawdę sporo, wystarczy wybrać odpowiednie gry towarzyskie dla całej rodziny i już można zacząć się cieszyć z czasu spędzonego ze swoimi dziećmi, a także obserwować jak szybkie postępy i jak wiele radości czerpią dzięki różnym grom edukacyjnym.